Florbalový turnaj NISAOPEN zpřístupnil turnaj neslyšícím

Nisaopen rozšiřuje své kategorie o dvě nové a to o neslyšíci může a neslyšící ženy. Tento krok pořadatelů turnaje se nám opravdu velmi líbí a doufáme, že vše proběhne s největší parádou! Přečtěte si celý rozhovor s managerem turnaje, panem Vladimírem Ježkem.

Nisa open

Turnaj NISAOPEN je znám po celé Republice a má již svoji rozmanitou historii, můžete nám říct, kdo byl u zrodu tohoto turnaje a jak vše začínalo?

U zrodu turnaje byl Vladimír Ježek. Turnaj vznikl jako "doplněk" Czech Openu. Myšlenkou bylo vytvořit turnaj pro ostatní kategorie, které na turnaji nehrály. V té době to byli juniorky, starší a mladší žáci. Prvního ročníku se zúčastnilo 18 týmů. V chlapeckých kategoriích vyhrál SSK Future a v juniorkách Květy Moravy.

Může se na turnaj přihlásit úplně každý, nebo je něčím omezen?
Turnaj má v názvu open, tudíš otevřený. Turnaje se mohou zůčastnit jak registrovaná družstva, tak různě výběry, školní týmy, amatéři. Omezení je v pouze v počtu účastníků. Máme základní limit 20 týmů na kategorii. Když někde je menší poptávka a jinde větší, tak většinou limit zvětšíme.

Od kdy je turnaj otevřen i hráčům/hráčkám pro neslyšící? Je o to velký zájem, ze strany hráčů i fanoušků?
Pro neslyšící jsme turnaj otevřeli letos poprvé. Uvidíme jak se neslyšícím bude u nás líbit, ale budeme rádi, když se účast neslyšících stane tradicí.

Jakých cen se na vašem turnaji mohou hráči dočkat?
Ceny jsou podle kategorií. Ale základem pro vítěze je pohár a medajle. U nejmenších přidáváme dort. Je zvolen All star tým a ten dostává ceny od našeho partnera Salming. Letos otvíráme ještě doplňkové soutěže. Rychlost střely, přesnost. Budeme oceňovat i nejrychleji vstřelenou branku v turnaji.

Rozšiřovat turnaj již skoro není možné, chystáte tedy nějaké změny na příští ročníky?
Rozšiřování turnaje není naším cílem. Naopak uvažujeme o zrušení dospělých kategorií. Neslyšících se to netýká. Turnaj vznikl jako mládežnický a tak se tím asi budeme řídit. Uvidíme po letošním ročníku a pak se teprve rozhodneme.

Jinak turnaj můžeme rozšířit. V Liberci je hracích ploch dost. My hrajeme na 4 a v blízkosti jsou ještě další 3. Problémem je povrch. Od Unie máme půjčeny dva. Ale na dalších dvou plochách nejsou parkety ani guma. Takže bychom museli do dalších hal, které jsou v Liberci 3. Ale už by to nebylo v bezprostředním dosahu.

Jinak celý turnaj je koncipován pro 300 týmů. Ve třech prodloužených víkendech.

Je nějaký tým, na který z vašeho turnaje nezapomenete a proč?
Nezapomenutelní jsou z loňska malí poláci z Gorzówa. Jejich utkání s FBC Liberec uchvátilo všechny přítomné na hale a myslím, že měli nejvíce fanoušků.

Jinak rád vzpomínám na reprezentaci juniorek Polska a Slovenska.

Co je na vašem turnaji unikátní a jak byste pozval diváky na váš turnaj?
Náš turnaj je jedinečný v tom, že je vypsán pro všechny kategorie hrajících pod ČFbU kromě veteránů.

Myslíme si, že jsme stále rodinný turnaj, kde převažuje pohoda.

Oblíbené články