11. ročník florbalového turnaje Buldok Cup zná vítěze! Stal se jim Ubals Špindl

Buldok Cup patří již k tradičním florbalovým turnajům v ČR. Řadí se mezi největší „trojkové“ turnaje ve východních Čechách. Již jedenáct let teamy vědí, že první víkend v únoru stráví celý víkend v tělocvičně ZŠ v Polici nad Metují. Nejinak tomu bylo i letos. Buldok Cup během si během své dlouhé historie našel obrovskou oblibu u florbalových teamů z celé České republiky.

Špindl Ubals

Letošního ročníku se zúčastnilo 21 teamů. Mezi nimi i hráči české extraligy. "Odehráli jsme 95 utkání za dva a půl dne". Strašně moc nás těší účast celků, které k nám do Police nad Metují jezdí takřka od zrodu turnaje jako jsou např. kluci teamu Ubals Špindl, nebo Rtyně v Podkrkonošší, Náchoda atd." V pátek 31. ledna a v sobotu 1.2.2014 se na palubovce rozhořely boje v základních skupinách a favorité vesměs potvrzovali své kvality i když se objevily i překvapení turnaje.  V neděli pak začaly dopoledne další vyřazovací boje o postup do PLAY-OFF.

Mezi čtyři nejlepší mužstva se tak dostaly mužstva CIRKUS BUDE, MORGAN BOYS, UBALS ŠPINDL, POJĎ MI HOP.Všechny mužstva jsou výkonově velmi vyrovnané a měly reálnou šanci na celkové první místo v turnaji. Policko-Bukovické mužstvo CIRKUS BUDE, složený 2. ligových hráčů Náchoda v čele s Janem Jirákem, který v současnosti hraje za extraligové Pardubice. Mužstvo MORGAN BOYS (hráči ze Rtyně v Podkrkonošší) složený třetiligových hráčů. Dalším semifinalistou byl UBALS ŠPINDL, který za ta léta prošel asi největší hráčskou změnou. A v neposlední řadě mužstvo POJĎ MI HOP složený opět z třetiligových hráčů RTYNĚ v Podkrkonošší. V prvním semifinálovém zápase na sebe narazily mužstva CIRKUS BUDE a MORGAN BOYS. Rtyňské mužstvo mělo CIRKUSU co vracet, když na loňském turnaji prohrálo ve finále právě s CIRKUS BUDE. Zápas to byl velmi náročný a jelikož se jednalo o hodně, tak nikdo nechtěl udělat chybu. Nakonec se však z vítězství radovali MORGAN BOYS, kteří se tak posunuli do finále a vrátili tak CIRKUSU loňskou porážku. Do druhého semifinálového zápasu nastoupily mužstva UBALS ŠPINDL a POJĎ MI HOP. Z tohoto duelu vyšlo vítězně mužstvo ze Špindlu Ve finálových zápasech nakonec CIRKUS BUDE porazil POJĎ MI HOP a UBALS ŠPINDL zvítězil nad MORGAN BOYS. Celkové pořadí tady nakonec bylo takové: 1.UBALS ŠPINDL, 2. MORGAN BOYS, 3.CIRKUS BUDE, 4.POJĎ MI HOP, 5. PSKJ  Dobruška, 6. ZA STYK VŠE Náchod, 7. AZ VRÁTNO Police n/M,8. FBC KUTNÁ HORA,9. FERNET TULLAMORE DEW Náchod,10. FBC ŽĎÁR n/Met.,11. NARYCHLO Náchod,12. FBC BZOVÁ "C",13. PILLSNER URQUELL Police nad Metují, 14. SRDCAŘI Police n/M,15. MIMONI Dobruška, 16. PAINTER BOYS,17. FBC BZOVÁ "B", 18. IGUANA IGUANA Praha,19. IBK BOROVIČKA "C"      Praha,20. KLOTYLDY Dobruška,21. KAŇOUŘI TRUTNOV. Mimo nádherně ručně vyřezaných dřevěných pohárů v podobě hlavy Buldoka, které jsme rozdali za první až třetí místo, jsme také individuálně ocenili vybrané hráče. Tyto individuální ceny za „nejlepšího hráče, nejlepšího střelce a nejlepšího brankáře“ obdrželi hráči : Ďopan Lukáš (UBALS ŠPINDL) – nejlepší hráč, Jaroslav Bochníček (FBC KUTNÁ HORA) – nejlepší střelec, Jan Seidl(MORGAN BOYS) – nejlepší brankář.  

Ubals Špindl vs Cirkus Bude

Po organizační stránce máme jen samé pozitivní ohlasy, všem účastníkům se turnaj strašně líbí. Za těch jedenáct let jsme se u florbalové veřejnosti dostali do podvědomí, svědčí o tom právě zájem týmů, které to k nám nemají zrovna nejblíže. A samozřejmě také účast extraligových a ligových hráčů. Škoda jen, že místní tělocvična ZŠ nedává více prostoru pro doprovodné aktivity k turnaji a její limitující rozměry neumožní hrát na 2 hřištích současně. Samozřejmě by turnaj nešel uspořádat bez podpory firem: Hauk s.r.o, Výroba dresů a sportovní eshop - http://www.sport-dresy.cz/, Vše pro florbal -http://www.floorballplayer.net/ , Kysela Petr – Řezbář,    tím bych chtěl všem poděkovat.

Oblíbené články